Yeni mezunlar, İş bulma, iş tapma, cv formaları, en iyi cv ler, en iyi cv, cv yaz
Ən çox oxunan
» » Yeni Mezunlar Nasıl CV Hazırlamalı

Yeni Mezunlar Nasıl CV Hazırlamalı

  • 1-02-2015, 14:59
  • 797
  • 0
  • CV- asan iş tapma
Son yıllarda bir işe başvurmanın ilk şartı CV hazırlamaktır. Ancak iş hayatına yeni atılacak kişilerin deneyimli kişilere göre daha farklı bir CV hazırlamaları gerekmektedir.
Yeni mezunlar daha önce iş hayatı deneyimi olmadığından, CV hazırlarken neleri ön plana çıkartıp, nelerden bahsetmemeleri gerektiğini, ne uzunlukta bir CV hazırlayacaklarını bilemezler. Aslında özgeçmiş hazırlamak hiçte abartıldığı gibi zor bir işlem değildir.
Öncelikle unutulmaması gereken ilk nokta özgeçmiş, hayat hikayenizi anlatacak bir yazı değildir. CV’nin amacı işe alacak personelin dikkatini çekmek ve görüşmeye çağrılmanızı sağlamaktır. İşe alım personelinin dikkatini çekmek için ‘’ Ben bu pozisyon için aradığınız özelliklere sahibim ve yeterliyim.’’ Cümlesini düşündürtmeniz gerekiyor.Bunun içinde şirkete katabileceğiniz değeri göstermek için de, potansiyel işverenin ne aradığını da bilmeniz gerekiyor.

-İlk iş olarak ilginizi çeken, çalışmak istediğiniz iş ilanlarına göz atın.
-Olumlu kişisel özelliklerinizTeknik ve bilgisayar bilgilerinizİlgilendiğiniz uzmanlıkla ilgili aldığınız kurslar ya da katıldığınız seminerler
-Eğitim bilgilerinizKısa dönem ya da staj deneyimlerinizDiğer başarılarınız…İş deneyimi ( yaz aylarında veya okul dönemide part çalıştığınız işler)

Dikkat edilmesi gereken son hususta CV’nizin dizaynı. Unutmayın içerik kadar dizaynda önemlidir. Dizayn için sizler için hazırladığım CV örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Etiketlər: Yeni mezunlar, İş bulma, iş tapma, cv formaları, en iyi cv ler, en iyi cv, cv yazSAYTDA KİTAB VƏ MƏQALƏ YAYIMLA
 - www.ekitab.net
Mümün fayl tipləri: zip, rar, txt, doc, doc, docx, pdf, ppt, pptx, xls, xlsx
Maksimum həcm: 10240kb.
Adınız:
E-mail adresiniz:
Faylın adı:
Faylı Yüklə:
Diqqət!!! Yuxarıdakı bölmə vasitəsi ilə komputerinizdən faylı seçməyi unutmayın.
Fayl haqqında qısa məlumat:
 

QR-kod (quick response) -- müxtəlif məlumatları (adreslər, nömrələr, linklər və s.) kodlaşdıran yeni bir ştrix-koddur. Bu kod məlumatların kompakt şəkildə kodlaşdırılması üçün istifadə olunur və xüsusi scaner qurğuları vasitəsi ilə tez bir şəkildə əldə edilir. 
Müasir telefonlarda da bu kodları oxuya biləcək scaner proqramları mövcuddur və həmin proqramlarla kodu scan edib müvafiq informasiyani əldə etmək mümkündür. 
Осуждение истины
Məlumat
Hörmətli Guests, sizin qeydiyyatınız olmadığı üçün siz rəy yaza bilməzsiniz.Xahiş edirik qeydiyyatdan keçin.