Özgeçmişinizi öne çıkartacak 6 ipucu » Təhsilə Dəstək!!! ekitab.net
Ən çox oxunan
» » Özgeçmişinizi öne çıkartacak 6 ipucu

Özgeçmişinizi öne çıkartacak 6 ipucu

  • 1-02-2015, 16:17
  • 623
  • 0
  • CV- asan iş tapma
Özgeçmişinizi öne çıkartacak 6 ipucu


Günümüzde artık herkes üniversite mezunu artık herkes yurtdışına gidiyor ikinci bir dil öğrenebiliyor. Bütün bu rekabetin ortasında kendi özgeçmişinizi öne çıkartmak zorundasınız. Ancak sizde yeni mezun oldunuz ve iş tecrübeniz yok ki bu durum en can sıkıcı durumdur. Yine de bu kendinizi ispatlamak zorunda olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Sık yapılan hatalardan kaçarak, kendinize özel özgeçmişinizi hazırlayarak yani bir yerlerden kopyalamadan öne çıkabilirsiniz. İşte size özgeçmişinizi önce çıkartacak 6 ipucu!


Nereye başvuracağınızı bilin

Kişisel bilgilerinizi özetlediniz, e-mailinizi cep telefonunuzu yazdınız. Peki nereye başvuracaksınız? Her önünüze gelen yere başvurmak yerine çalışan arayan firmalardan size uygun olanlarını eleyin ve onlar hakkında araştırma yaparak özgeçmişinizi hazırlamaya devam edin.

Yeterli olduğunuzu gösterin

Daha önce kısa sürelide olsa çalıştığınız yerleri belirtin bu sizin en azından bir iş yeri ortamını bildiğinizi gösterir. Bununlar birlikte hangi pozisyonda çalıştığınızı belirtirken iş tanımını da tam olarak yapın. Yani siz orada çalıştınız evet ama tam olarak ne yaptınız. Bunlar genelde başvurduğunuz pozisyon ile ilişkili olursa yeterli olduğunuzu göstermeniz için yeterlidir.


Ön yazı yazın

Belki aynı CV ile birkaç firmaya başvurabilirsiniz ancak aynı önyazıyla başvuramazsınız. O yüzden başvurduğunuz her firmaya ayrı kısa ön yazılar yazın. Bu sizin o firmaya önem verdiğinizi gösterecektir. Ve ön yazısız diğer özgeçmişlerin önüne atacaktır.Özgeçmişinizi eksiksiz doldurun

İş bulma sitelerinden aldığınız bir şablon bile olsa önünüzdeki eksik bir yer bırakmayın. Örneğin hobilerimi her seferinde yazmak istemiyorum gibi düşünmeyin. Unutmayın ki okuduğunuz üniversiteden sonra artık sizin ne kadar sosyal olduğunuz da çok önemli


Özgeçmişinizi güzelleştirin

Özgeçmiş formatınız oldukça önemlidir. Sayfa düzeni, kullandığınız yazı tipi, başlıklarınız hepsi önemlidir. Ne kadar titiz olursanız o kadar özenli bir iş arayanmış gibi gözükürsünüz.

İş tutkunuzu unutmayın

Bu işe ihtiyacınız var ama sadece ihtiyaç olduğu için değil gerçekten o firmayı istediğiniz içinde bu işi istiyorsunuz. Yani özgeçmişinizde öyle bir hava verin ki başka bir firmadan o pozisyon için çağırsalar gitmeyecekmiş sansınlar ve o işi o firmayı ne kadar istediğinizi anlasınlar.


SAYTDA KİTAB VƏ MƏQALƏ YAYIMLA
 - www.ekitab.net
Mümün fayl tipləri: zip, rar, txt, doc, doc, docx, pdf, ppt, pptx, xls, xlsx
Maksimum həcm: 10240kb.
Adınız:
E-mail adresiniz:
Faylın adı:
Faylı Yüklə:
Diqqət!!! Yuxarıdakı bölmə vasitəsi ilə komputerinizdən faylı seçməyi unutmayın.
Fayl haqqında qısa məlumat:
 

QR-kod (quick response) -- müxtəlif məlumatları (adreslər, nömrələr, linklər və s.) kodlaşdıran yeni bir ştrix-koddur. Bu kod məlumatların kompakt şəkildə kodlaşdırılması üçün istifadə olunur və xüsusi scaner qurğuları vasitəsi ilə tez bir şəkildə əldə edilir. 
Müasir telefonlarda da bu kodları oxuya biləcək scaner proqramları mövcuddur və həmin proqramlarla kodu scan edib müvafiq informasiyani əldə etmək mümkündür. 
Осуждение истины
Məlumat
Hörmətli Guests, sizin qeydiyyatınız olmadığı üçün siz rəy yaza bilməzsiniz.Xahiş edirik qeydiyyatdan keçin.